PRFF zaprasza!

1553052_10201397943137205_474804422_o

30 stycznia godz. 19.00, sala MDK-DŚT , ul. Wojska Polskiego bilety- 10 zł

Wieczór muzyczno- filmowy 

Jedyna impreza w takim stylu! 

A oto kilka wskazówek jak to się będzie odbywać: bierzesz znajomych albo przychodzisz sam (towarzystwo się znajdzie!) siadasz przy stoliku, dostajesz darmową pyszną herbatkę, oglądasz filmy krótkometrażowe wyprodukowane m.in. przez znane wszystkim Studio Munka, prowadzisz niezwykle interesująca dyskusję na temat filmów oraz inne bliskie sercu tematy, w przerwach miedzy filmami słuchasz niezwykle inspirującej i poprawiającej humor muzyki wyprodukowanej przez zespół MICROKLIMAT, mało tego śpiewasz z nimi! Uwierz mi to będzie niezapomniany wieczór!
Organizatorzy: Miejski Dom Kultury- Dom Środowisk Twórczych w Łomży, Herbaciarnia Pikoteria oraz Studio Munka
Przedsprzedaż biletów: od 24 stycznia w MDK-DŚT. Dlaczego warto kupić wcześniej? Możesz zarezerwować sobie i swoim znajomym stolik 

Info o zespole Microklimat:
Sympatyczni, utalentowani i i energiczni ludzie, którzy grają reagge i rocka w składzie:
Ulka Wądołkowska – wokal, Paweł Śliz – gitara, Grzesiek Wądołkowski – bas , Andrzej Kamiński – gitara, Adam Jakubik – perkusja!

Opis filmów:
Mazurek 
Urszula przygotowuje wielkanocne śniadanie na cześć córki i jej nowego narzeczonego. 
Kiedy córka przyjeżdża, okazuje się, że narzeczony jest od niej trzydzieści lat starszy. 
Śniadanie zamienia się w kolację, a Urszula przeżywa najgorszy dzień w swoim życiu.
Scenariusz i reżyseria: Julia Kolberger 
Obsada: Kinga Preis, Roman Gancarczyk, Marta Juras, Richard Berkeley, Aleksandra Domańska, Paweł Królikowski 

128 szczur (30 Minut)
Czarna komedia o niezajmowaniu swojego miejsca w wyścigu szczurów i o tym, że szczęśliwi bywają tylko idioci. Paweł Burak, sfrustrowany student teologii, wypowiada wojnę otaczającej go rzeczywistości.
Reżyseria i reżyseria : Jakub Pączek 
Obsada: Bartłomiej Firlet, Diana Zamojska, Anna Radwan, Janusz Chabior, Grażyna Wolszczak, Andrzej Mastalerz, Piotr Franasowicz, Tomasz Mandes

Dróżnik (Młoda Animacja)
Kameralny film, skupiony na człowieku i jego niewielkim otaczającym go świecie. Bohaterem filmu jest samotny mężczyzna pracujący jako dróżnik w miejscu gdzie nikt praktycznie nie przechodzi, a żaden z pociągów nie zaznaje tam postoju. Jedyną jego rozrywką jest gra na trąbce. Jednak nastaje dzień, w którym Dróżnika spotyka szansa zmiany swojego dość monotonnego życia.
Scenariusz i reżyseria: Piotr Szczepanowicz 
Animacja: Paweł Żugaj, Michał Ogórek, Maciej Lorenc, Paweł Weremiuk, Piotr Szczepanowicz

Życie stylem dowolnym 
Kim jest mistrz? Czy jest to osoba, której nigdy nie będziemy w stanie dorównać, której nigdy nie dościgniemy, wobec której czujemy podziw? Niepełnosprawny mistrz w swojej dziedzinie, może budzić naszą ciekawość, sympatię, ale bardzo rzadko podziw. Na jego złoty medal patrzymy z przymrużeniem oka. Wydaje nam się, że jesteśmy w stanie osiągnąć lepszy sportowy rezultat wstając prosto sprzed telewizora. Odnosząc się do teorii "looking-glass-self“ Charlesa Hortona Cooleya, zakładającej, że człowiek wchodzi w posiadanie własnego ja, wyobrażając sobie jak widzą go inni, pragnę zwrócić szczególnie uwagę widza niepełnosprawnego na to jak może być postrzegany, jak jego fizyczność może zostać pominięta, jak można zauważyć człowieka w człowieku, ustanowić wspólny mianownik mimo różnic ciała, obalić jego determinizm.

Księżniczka i mur 
„Najbardziej to bym chciała pracować w takim… gdzie kobiety chodzą w sukienkach modnych. Bym chciała być aktorką. I bym chciała być śliczna, i żeby mnie kochali wszyscy chłopacy, i żeby wszyscy ludzie mnie znali.” – zwierza się Kasia. Ma 6 lat, bogatą wyobraźnię, mnóstwo energii, marzeń i planów. Uważnie obserwuje świat wokół siebie i nie jest naiwna. Kameralny portret dziewczynki i rzeczywistości, w której dorasta.
Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Kozera 

Produkcja: Studio Munka – Stowarzyszenie Filmowców Polskich